Soundtrack „Judgement Night”
17 paź. 2013

Soundtrack „Judgement Night”


Od tego albumu wszystko się zaczęło, po jego przesłuchaniu totalnie zajarałem się całą kulturą i wszystkim co jest z nią związane!

„Judgment Night” jest ścieżką dźwiękową do filmu o tej samej nazwie, wydaną ponad 20 lat temu, a dokładnie 14 Września 1993 roku przez Epic Records. Zawiera 11 numerów z kolaboracjami zespołów Hip-Hopowych, Rockowych i Heavy-Metalowych. Do dzisiaj jest pozycją kultową i prekursorem dla wszystkich bardziej znanych kolaboracji tych gatunków muzycznych. Album „Judgment Night” był największą taką produkcją w latach 90tych, w czasach gdy biała cześć odbiorców szeroko pojętej muzyki rozrywkowej wciąż jeszcze mocno drapała się po głowach i próbowała przekminić czym właściwie jest rap??!  Na płycie można znaleźć takie sławy Hard Rocka i Heavy-Metalu jak Anthrax, Biohazard, Slayer, Faith No More oraz Helmet w duecie z raperami pokroju Ice-T, Onyx, De La Soul, Sir Mix-A-Lot czy Cypress Hill.

Muzycznie na płycie przeważają ciężkie gitarowe riffy i hałas żywej perkusji, którym akompaniują wokale artystów rapowych tudzież eMCees. Najlepiej się tego słucha na mocnym sprzęcie z wypasioną na maxa głośnością! Wedle zasady im głośniej tym lepiej! Moim ulubionym numerem z całego albumu jest kolaboracja House of Pain i Helmet, w którym track został podzielony na dwie części, po połowie dla każdego wykonawcy z zakręconym na schizie gitarowym przejściem. Agresywne wokale, dojechana zwrotka Everlasta, mocna perkusja i old schoolowy scratch na końcu numeru to jest to co tygrysy lubią najbardziej!

Poniżej cały album do przesłuchania:

A tutaj do obejrzenia cały film!

O Autorze:

Rymiarz i bitmejker, domowy producent przetworów HH, writer-hobbysta i sk8. Aktywnie na scenie w latach 92'-2004. Hip-Hopowa głowa. Współodpowiedzialny za pierwsze imprezy Hip-Hop w Rzeszowie w klubie Pod Palmą, a później cykliczne czwartki w Metrze. Ziomuś z Byps Gry ekipy i jeden z wielu typków oblegających pomnik codziennie, niezmiennie i nienadaremnie. Znany jako ówczesny Rapa Tata Miasta Rzeszów - obecnie mieszka w Londynie skąd bawi się administrowaniem i pracą nad stroną SDR.

Tagi:

Podobne wpisy:

Cykliczna 5-tka #13
Cykliczna 5-tka #13
Czerwiec 15, 2015 - Komentowanie nie jest możliwe
Cykliczna 5-tka Wuczka #12
Cykliczna 5-tka Wuczka #12
Grudzień 15, 2014 - Komentowanie nie jest możliwe
Stahu Stah 2015 Promomix
Stahu Stah 2015 Promomix
Grudzień 12, 2014 - Komentowanie nie jest możliwe
Nextmen „CheckMate” mixtape
Nextmen „CheckMate” mixtape
Grudzień 2, 2014 - Komentowanie nie jest możliwe


Komentarze są wyłączone.%d bloggers like this: