Ice-T „Home Invasion” 1993
16 sie. 2013

Ice-T „Home Invasion” 1993


„Home Invasion” to piaty solowy album rapera Ice-T. Wydany w 1993 roku przez jego własną firmę wydawnicza Rhyme Syndicate Records. Poprzedzając kontrowersje spowodowane wydaniem numeru „Cop Killer” przez jego rockowy band – Body Count Ice-T zrezygnował ze współpracy z wydawnictwem Warner Bros. W skutek czego zyskał on pełną kontrole nad zawartością albumu, dzięki czemu mógł np. zachować projekt okładki, któremu sprzeciwiała się wytwórnia Warner Bros.

„Home Invasion” to autobiograficzna opowieść Ice’a pełna politycznych tekstów i gangsta rap’u. Klasyka gatunku, w którym miedzy innymi składa on hold zawieszeniu broni miedzy gangami w Los Angeles. Opowiada i przestrzega przed  zamieszkami na tle rasowym oraz korzyści czarnych i latynoskich społeczności żyjących w pokoju. Całość okropiona w East Coastowe brzmienie oraz silny i pewny siebie głos Ice’a należny zaliczyć w mojej opinii do jednego z najlepszych albumu gangsta rapu lat 90′tych.

Poniżej link to pełnego albumu:

Tracklista:

1. „Warning”
2. „It’s On”
3. „Ice M.F. T”
4. „Home Invasion”
5. „G-Style”
6. „Addicted To Danger”
7. „Question And Answer”
8. „Watch The Ice Break”
9. „Race War”
10. „That’s How I’m Living”
11. „I Ain’t New To This”
12. „Pimp Behind the Wheels”
13. „Gotta Lotta Love”
14. „Hit The Fan”
15. „Depths of Hell”
16. „99 Problems”
17. „Funky Gripsta”
18. „Message to the Soldier”
19. „Ain’t a Damn Thing Changed”

 

 

O Autorze:

Rymiarz i bitmejker, domowy producent przetworów HH, writer-hobbysta i sk8. Aktywnie na scenie w latach 92'-2004. Hip-Hopowa głowa. Współodpowiedzialny za pierwsze imprezy Hip-Hop w Rzeszowie w klubie Pod Palmą, a później cykliczne czwartki w Metrze. Ziomuś z Byps Gry ekipy i jeden z wielu typków oblegających pomnik codziennie, niezmiennie i nienadaremnie. Znany jako ówczesny Rapa Tata Miasta Rzeszów - obecnie mieszka w Londynie skąd bawi się administrowaniem i pracą nad stroną SDR.

Tagi:


Komentarze są wyłączone.%d bloggers like this: